Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije 15 odsto radne populacije ima mentalni poremećaj u nekom trenutku vremena što je bitan podatak koji govori o radnoj efikasnosti.
- Ljudi provode veliki deo svog vremena na poslu. Posao nam može davati osećaj korisnosti, povećavajući naše samopoštovanje i pružajući mogućnosti da se povežemo sa drugima, ali može biti izvor stresa i anksioznosti i doprineti razvoju ili pogoršanju problema mentalnog zdravlja. Zato je važno da naše radno okruženje pozitivno utiče na naše mentalno zdravlje, produktivnost i raspoloženje uopšte - kaže dr Simić.
Klinika „Dr Laza Lazarević“ i ove godine obeležava Svetski dan mentalnog zdravlja i daje, kako kažu, priliku svim građanima da razgovaraju sa stručnjacima ove klinike i pitaju ih sve što ih interesuje iz domena mentalnog zdravlja.
U četvrtak, 10. oktobra Centar za mentalno zdravlje u Vlajkovićevoj ulici 23 od 10 do 16 časova pružiće mogućnost građanima da neposredno saznaju o uslugama koje mogu dobiti, da vide prostor i da razgovaraju sa specijalistima psihijatrije i saradnicima. Multidisciplinarni tim koji radi u Centru je na raspolaganju za sva pitanja. Inače, svakog radnog dana otvoren je od 8-15 časova.
Na Svetski dan mentalnog zdravlja Klinika „Dr Laza Lazarević“ organizovaće i tradicionalnu akciju na Trgu Republike, gde će stručnjaci od 9-14 časova obavljati skrininge na najčešće mentalne poremećaje, uz savete građane kako treba prevenirati najčešće tegobe.
Prenela: Violeta Nedeljković
Izvor: FoNet