Efikasni trening za celo telo: Evo zašto su "kružne" vežbe postale planetarni hit
Kružni tip treninga sadrži različite vežbe koje su određene vremenskim intervalom ili brojem ponavljanja. Izvode se jedna za drugom sa unapred određenim intervalom odmora između vežbi ili krugova.
Vežbe treba raditi aerobno i prepustiti programiranje stručnjacima. Možemo raditi 30 ponavljanja bez odmora između vežbi, ali odmor je predviđen nakon svih vežbi. U kružnom treningu povećavamo intenzitet sa brojem ponavljanja.
Šta razlikuje kružni trening od ostalih?
Cilj kružnog treninga je da se celokupno telo stalno napreže kako bi se postigla ravnomernija cirkulacija i puls između 110 i 160 otkucaja u minuti.
Zbog same filozofije programa, za kratko vreme prolazite kroz veliki broj vežbi, što nije moguće sa spravama. Mišići će biti spremniji za različite amplitude kontrakcija i poboljšaće fleksibilnost.
Zašto je efikasniji od drugih vrsta treninga?
Ovaj trening može se prilagoditi, bez obzira da li želite da trenirate celo telo ili da više opterećujete ciljne grupe mišića.
Ako želite da uštedite vreme, pređite na kružni tip treninga. Možete da izvodite kružni trening gde god da se nalazite, jer možete da prilagodite lokaciju treninga i pomagala za trening svom tempu života.
Velika prednost kružnog treninga je što dok vežbate jednu mišićnu grupu, druga mišićna grupa kontroliše amplitudu, odmara se i ostaje u tonusu dok ne dođe na red.
Vremenski kružni trening
Kod ovog tipa kružnog treninga serije su vremenski ograničene, što znači da treba uraditi što više ponavljanja u zadatom radnom vremenu. Period odmora takođe je ograničen i definisan vremenskim intervalom.
Na primer, vežbe traju 30 sekundi, odmor takođe 30 sekundi. Broj vežbi i krugova zavisi od individualnog plana treninga.
Prenela: N.R.
Izvor: Miss7zdrava.24sata.hr/Zdravlje.kurir.rs
Da li previše soli može da dovede do dijabetesa? Rezultati istraživanja su nedvosmisleni