Pametni satovi se ne preporučuju jednoj grupi ljudi koja ih često nosi: Više štete nego što koriste
Na pametne satove se oslanjamo kada su nam potrebne informacije o vremenu, koristimo ih da bismo čitali poruke, ali i da bismo videli trenutne zdravstvene parametre. Ipak, ovi podaci nisu korisni za svakoga.
Pametni satovi i sportske narukvice pokazale su se kao izuzetno nepouzdane prilikom prikazivanja zdravstvenog stanja onih koji ih nose, pokazalo je istraživanje naučnika Univerziteta Severne Karoline.
Nepotpuni podaci podstiču guglanje
U istraživanju je učestvovalo 172 pacijenta sa srčanim problemima, a deo ispitanika (njih 83) koristio je pametne satove za praćenje zdravstvenog stanja. Ispostavilo se da je upravo ta grupa imala veći nivo stresa i anksioznosti, a sve zbog šturih i ograničenih pokazatelja koje su prikazivali uređaji.
Nema zamene za pregled
Sprovedeno istraživanje je samo još jednom pokazalo da se na uređaje ove vrste ni u kom slučaju ne treba oslanjati u potpunosti (nezavisno od proizvođača), već parametre, poput broja otkucaja srca, krvnog pritiska, broja koraka i slično, uvek uzimati sa rezervom.
Kada je reč o praćenju zdravstvenog stanja, jedini pouzdan način jeste odlazak kod lekara na redovne kontrole, apeluju stručnjaci.
Pripremila: N.L.
Izvor: Healthcare-in-europe.com/Zdravlje.kurir.rs
Idealan položaj za spavanje koji brine o vašim crevima: Jednostavan trik za bolju probavu